Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Liikuntavuorojen paikoista 70% voi varata ennakkoon sähköisen varausjärjestelmän kautta ja loput paikat jaetaan saapumisjärjestyksessä. Jonopaikalle ilmoittautuessa jonosijoitus pätee vain ennakkoon varattavissa oleviin paikkoihin. Sulkapallovuoroilla ja Padelissa kaikki kentät ovat varattavissa ennakkoon. Ennakkovaraukset eivät ole käytössä seuraavilla vuoroilla: aamutunnit, Sport Sirkan omatoimivuoro, Outdoor Workout. Tarkemmat säännöt varauksia koskien löytyvät Käyttösäännöt-sivulta.

Lisäksi tarjoamme yli 10 erilaista erillismaksullista lyhytkurssia, joissa voi oppia mm. painonnoston alkeita tai uintitekniikkaa. Kursseille osallistuminen ei edellytä CampusSportin liikuntamaksun maksamista, jos et halua käyttää muita CampusSportin palveluita. Kurssitiedot löytyvät liikunta-aikataulun kurssit-välilehdeltä ja ne on merkitty K-tunnuksella.

!

Liikunta-aikataulu voimassa 7.9.-13.12.2020

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Hlökunta Kehonhuolto
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Combat
    17:00-17:50
    Sanni Ojala
    DanceFit
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    RVP
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    Pumppi
    20:00-20:50
    Iiris Mäntymaa
    Salibandy
    21:00-21:50
    -
  • Pumppi tekniikka + treeni
    17:00-18:00
    Iina Ryhtä
    HIIT syke 30
    18:15-18:45
    Mari Jaatinen
    Bodyweight Training
    19:00-19:50
    Mari Jaatinen
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Mykrä
    Futsal alkeet
    21:00-21:50
    Tomi Keipi
  • Body
    17:00-17:50
    Iiris Mäntymaa
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Zumba®
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Kuplafutis
    20:00-21:50
    Marko Isomaa
  • Futsal
    15:00-16:50
    -
    Pound®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Pumppi
    19:00-19:50
    Mari Jaatinen
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Lilja
  • Body
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Pumppi
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Zumba® Step
    18:00-18:50
    Mari Sonck
    Lentopallo edistyneet
    19:00-20:50
    Andrii Konopko
  • Sulkapallo alkeet
    10:00-10:50
    Mika Laitinen
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Combat
    12:00-12:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Pumppi
    13:00-13:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Zumba®
    14:00-14:50
    Mari Sonck
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    RVP
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Step & Body
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Mia Toivola
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Mia Toivola
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
    Sulkapallo
    21:00-21:50
    -
  • Hlökunta Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Sanni Zenger
    Parkour
    18:00-19:20
    Ville Leppänen
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • HIIT syke 30
    14:15-14:45
    Tero Haapasalmi
    Liikkuvuusharjoittelu
    15:00-15:50
    Tero Haapasalmi
    Kuntonyrkkeily
    16:00-16:50
    Joan Keihäs
    Bike Basic på svenska
    17:00-17:50
    Joan Keihäs
    IisiTreeni
    18:00-18:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates jatko
    19:00-19:50
    Sarianna Jakobsson
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Sarianna Jakobsson
    FasciaMethod
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Hatha Yoga
    14:00-14:50
    Kati Saarinen
    Barre Fusion in English
    15:00-15:50
    Alina Torbunova
    Mage-lår-rumpa
    16:00-16:50
    Alina Torbunova
    Jazztanssi
    17:00-17:50
    Laura Kiiskilä
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Henna Lahti
    Voimajooga jatko
    19:15-20:45
    Jori Laakso
  • Body
    7:30-8:20
    Kaisa Aho
    Bike Basic
    14:00-14:50
    Tero Haapasalmi
    Upper Body Workout
    15:00-15:50
    Iina Ryhtä 
    Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Iina Ryhtä 
    Vinyasa Flow
    17:00-17:50
    Ella Poutiainen
    Dance!
    18:00-18:50
    Laura Kiiskilä
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Anni Rantala
  • Hatha Yoga på svenska
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    Core
    14:00-14:50
    Jarkko Mäkinen
    FasciaMethod
    15:00-15:50
    Amanda Nousiainen
    Twerk
    16:00-16:50
    Amanda Nousiainen
    Bike Advanced
    17:00-18:00
    Anna Mykrä
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Saara Hallama
    Liikkuvuusharjoittelu
    19:00-19:50
    Saara Hallama
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    IisiTreeni
    14:00-14:50
    Anna Lilja
    Ryhtiä rankaan
    15:00-15:50
    Anna Lilja
    Organic Movement
    16:00-16:50
    Iisa Niemi
    Reggaeton
    17:00-17:50
    Sanni Ojala
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    19:00-19:50
    -
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Iiris Mäntymaa
    Kehonhuolto
    11:00-11:50
    Iisa Niemi
    Barre Fusion
    12:00-12:50
    Iisa Niemi
  • Yin Yoga
    14:45-15:45
    Kati Saarinen
    Bike Basic
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
    Core
    17:00-17:50
    Tero Haapasalmi
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    Koripallo alkeet naiset
    17:00-18:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    18:30-19:50
    Jarmo Hakulinen
    Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Lentopallo alkeet
    18:00-19:50
    Kari Kajuutti
    Salibandy
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    HIIT Puls 30 + stretching
    17:00-17:45
    Paula Mäkinen
    Koripallo naiset
    18:00-18:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Hanna Pihlajamaa
    Salibandy alkeet
    18:00-18:50
    Juho Taskinen
    Lentopallo
    19:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Caribian ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Caribian ohjaaja
    Amerikkalainen jalkapallo
    19:30-20:25
    -
  • Just for fun
    18:00-18:50
    -
  • Hydrotraining
    16:00-16:50
    Caribian ohjaaja
  • Outdoor Workout
    18:30-19:20
    Anna Mykrä
    Padel
    18:00-19:00
    -
    Padel
    19:00-20:00
    -
    Padel
    20:00-21:00
    -
  • Juoksu, helppo 60 min
    17:30-18:30
    Anni Räty
  • Volttikoulu K
    16:00-17:30
    Kreetta Astala
    Juoksun aloittaminen K
    17:30-18:30
    Anni Räty
    Vesipallo K
    19:15-20:45
    Muu ohjaaja
    Voimajooga alkeet K
    20:00-21:15
    Jori Laakso
  • Uintitekniikka K
    19:00-20:15
    Anni Toivanen
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:00-21:00
    Anni Rantala
    Painonnosto alkeet K
    20:00-21:00
    Kalle Koskimäki
  • Kuntosaliharjoittelun starttikurssi K
    17:00-18:00
    Jani Rantala
    Karate K
    19:15-20:30
    Muu ohjaaja
    Pilates alkeet K
    20:00-21:00
    Sarianna Jakobsson
    Soolosalsa K
    20:00-21:00
    Anna Tolppa
  • Lukkopaini K
    17:00-18:20
    Timo-Juhani Hirvikangas
    Potkunyrkkeily K
    18:30-19:50
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Belly dance alkeet K
    13:00-14:00
    Amanda Nousiainen