Äänimaljarentoutus 6.11.2026
Tervetuloa äänimaljarentoutukseen Sport Sirkkaan (Sirkkalankatu 13, Turku) perjantaina 6.11.2026 klo 19.15-20.15. Rentoutuksen hinta on 10 euroa. Kaikki turkulaisten korkeakoulujen läsnäoleviksi ilmoittautuneet opiskelijat ja henkilökunnan jäsenet voivat osallistua pelkän osallistumismaksun hinnalla eli liikuntamaksun ei tarvitse olla maksettuna. Osallistumismaksu maksetaan ohjaajalle käteisellä tai MobilePayllä paikan päällä ennen rentoutuksen alkua.
Äänimaljarentoutus on lempeä syvärentoutusmenetelmä, jossa kehoa ja mieltä rauhoitetaan äänimaljojen harmonisen soinnin avulla. Harjoitus auttaa lievittämään stressiä sekä tukemaan palautumista ja hyvää unta. Samalla saat mahdollisuuden irrottautua hetkeksi arjen kiireistä, pysähtyä oman hyvinvointisi äärelle ja kokea syvää rentoutumista.
Ilmoittautuminen rentoutukseen alkaa CampusSportin sähköisessä ajanvarausjärjestelmässä 13.10. klo 14. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 2.11. Osallistumista ei voi perua viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen. Mukaan mahtuu 20 osallistujaa. Osallistujaminimi on 6.
Ilmoittautuminen tapahtuu seuraavasti:
- Valitse nettisivuilla oleva linkki ”Varaa tunti”
- Kirjaudu sisään oman korkeakoulusi HAKA-tunnuksilla
- Valitse toimipiste: Sport Sirkka
- Valitse tyyppi: Liikuntavuorot
- Valitse palvelu: Äänimaljarentoutus / Singing bowls relaxation 10 €
- Valitse kalenterista 6.11.