Hyppää sisältöön

Liikunta-aikataulu

Kevään liikunta-aikataulu on voimassa 8.1.-29.4.2024. Voit suodattaa liikunta-aikataulua haluamasi liikuntapaikan, tuntikategorian tai viikonpäivän mukaan.

Liikuntapaikat

Educarium liikuntasali  |  Educarium voimistelusali  |  Sport Sirkka  |  Iskeri  |  Muut

Tuntikategoriat

Viikonpäivät

Educarium liikuntasali

Maanantai

16:00 - 16:50

Reisi-vatsa-peppu

Voima 2

Saara Hallama

Poikkeus: katso tiedot !

17:00 - 17:50

DanceFit

Tanssi 1

Saara Hallama

Poikkeus: katso tiedot !

18:00 - 18:50

Pumppi

Voima 3

Iiris Mäntymaa

19:00 - 19:50

Kehonhuolto

Kehonhuolto 1

Iiris Mäntymaa

20:00 - 21:50

Lentopallo

Palloilu 2

Tiistai

17:00 - 17:50

Pumppi

Voima 3

Henna Eklund

18:00 - 18:50

Combat

Syke 3

Marika Kumlander

19:00 - 19:50

Flow Harmony

Kehonhuolto 2

Marika Kumlander

20:00 - 21:50

Futsal alkeet

Palloilu 1

Oskar Pyhäranta

Keskiviikko

16:00 - 16:50

Pumppi

Voima 3

Iina Ryhtä

17:00 - 17:50

Body

Voima 2

Iina Ryhtä

18:00 - 19:30

Taekwondo

Kamppailu 2

Jarkko Mäkinen

19:40 - 20:40

Salibandy alkeet

Palloilu 1

Eero Korppi

20:50 - 21:50

Futsal

Palloilu 2

Torstai

16:00 - 16:50

Pumppi

Voima 3

Pertsa Ylä-Outinen

17:00 - 17:50

Ryhtiä rankaan

Kehonhuolto 1

Iina Ryhtä

18:00 - 18:50

Zumba® Step

Syke 2

Mari Sonck

19:00 - 19:50

Salibandy

Palloilu 2

20:00 - 21:50

Lentopallo alkeet

Palloilu 1

Andrii Konopko

Perjantai

16:00 - 16:50

Syvävenyttely

Kehonhuolto 1

Anna Lilja

17:00 - 17:50

Zumba®

Tanssi 1

Mari Sonck

18:00 - 18:50

Bodyweight Training

Voima 2

Saara Hallama

Poikkeus: katso tiedot !

19:00 - 20:20

Salibandy

Palloilu 2

20:30 - 21:50

Futsal

Palloilu 2

Lauantai

10:00 - 10:50

Pumppi

Voima 3

Svetlana Johansson

11:00 - 11:50

FitYoga

Kehonhuolto 2

Svetlana Johansson

12:00 - 12:50

Sulkapallo

Palloilu 2

13:00 - 13:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

14:00 - 14:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

17:00 - 17:50

Koripallo

Palloilu 2

18:00 - 18:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

19:00 - 19:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

20:00 - 20:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

Sunnuntai

10:00 - 10:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

11:00 - 11:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

12:00 - 12:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

13:00 - 13:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

14:00 - 14:50

Sulkapallokenttä

Palloilu 2

17:00 - 17:50

Step & Body

Voima 3

Marika Kumlander

18:00 - 18:50

DanceFit

Tanssi 1

Marika Kumlander

19:00 - 19:50

Reisi-vatsa-peppu

Voima 2

Juho Taskinen

20:00 - 21:50

Futsal

Palloilu 2

Educarium voimistelusali

Maanantai

18:00 - 18:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

Tiistai

17:00 - 17:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

18:00 - 18:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

19:00 - 19:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

Keskiviikko

17:00 - 17:50

Just Kick

Syke 3

Jarkko Mäkinen

18:00 - 18:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

19:00 - 19:30

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

Torstai

16:00 - 16:50

Henkilökunta Body

Voima 2

Iina Ryhtä

17:00 - 17:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

18:00 - 18:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

20:00 - 20:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

21:00 - 21:50

Sulkapallokenttä / pickleball-kenttä

Palloilu 2

Perjantai

Ei liikuntavuoroja.

Lauantai

10:00 - 10:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

14:00 - 14:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

17:00 - 17:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

18:00 - 18:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

19:00 - 19:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

20:00 - 20:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

Sunnuntai

10:00 - 10:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

11:00 - 11:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

12:00 - 12:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

13:00 - 13:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

14:00 - 14:50

Pickleball-kenttä

Palloilu 2

Sport Sirkka

Maanantai

15:00 - 15:50

Power-jooga englanniksi

Kehonhuolto 2

Anna Batrouni

16:00 - 16:30

Bike Iisi 30

Syke 1

Kati Saarinen

16:45 - 17:50

Yin-jooga

Kehonhuolto 1

Kati Saarinen

18:00 - 18:50

Bike Basic

Syke 2

Svetlana Johansson

19:00 - 19:50

Kuntonyrkkeily

Syke 3

Anni Rantala

Tiistai

07:00 - 07:50

Bike Basic

Syke 2

Svetlana Johansson

08:00 - 08:50

Kehonhuolto

Kehonhuolto 2

Svetlana Johansson

14:00 - 14:50

IisiTreeni

Voima 1

Sarianna Jakobsson

15:00 - 15:50

Pilates

Kehonhuolto 2

Sarianna Jakobsson

16:00 - 16:50

Kuntopotkunyrkkeily

Syke 2

Tanja Siltanen

17:00 - 17:50

Reisi-vatsa-peppu

Voima 2

Heta Laitinen

18:00 - 18:50

Ryhtiä rankaan

Kehonhuolto 1

Heta Laitinen

19:00 - 19:50

Bike Basic

Syke 2

Emilia Dahl

Keskiviikko

14:00 - 14:50

Vinyasa-jooga ruotsiksi

Kehonhuolto 3

Ella Poutiainen

15:00 - 15:50

Barre

Voima 2

Rosaliina Vannesluoma

16:00 - 16:50

Pilates

Kehonhuolto 2

Rosaliina Vannesluoma

17:00 - 17:50

Showtanssi

Tanssi 3

Laura Kiiskilä

18:00 - 19:00

Bike Advanced

Syke 3

Saara Hallama

Poikkeus: katso tiedot !

19:10 - 20:00

Kehonhuolto

Kehonhuolto 2

Saara Hallama

Poikkeus: katso tiedot !

Torstai

08:00 - 08:50

Bike Basic

Syke 2

Kati Saarinen

15:00 - 15:50

FasciaMethod

Kehonhuolto 1

Rosaliina Vannesluoma

16:00 - 16:50

IisiTreeni

Voima 1

Rosaliina Vannesluoma

17:00 - 17:50

Bike Basic

Syke 2

Juho Taskinen

18:00 - 18:50

Latin Show

Tanssi 2

Juho Taskinen

19:00 - 19:50

Hathajooga

Kehonhuolto 1

Anni Singh

Perjantai

08:00 - 08:50

Bike Basic

Syke 2

Sarianna Jakobsson

Poikkeus: katso tiedot !

09:00 - 09:50

Reisi-vatsa-peppu

Voima 2

Sarianna Jakobsson

Poikkeus: katso tiedot !

15:00 - 15:50

Hathajooga

Kehonhuolto 1

Kati Saarinen

16:00 - 16:50

HipHop

Tanssi 2

Iisa Niemi

17:00 - 17:50

Kahvakuula

Voima 3

Henna Eklund

18:00 - 18:50

Bike Basic

Syke 2

Henna Eklund

19:00 - 20:00

Omatoimivuoro

Lauantai

10:15 - 11:05

Bike Basic

Syke 2

Siiri Kaarisalo

11:15 - 12:05

Kehonhuolto

Kehonhuolto 2

Siiri Kaarisalo

Sunnuntai

16:00 - 16:50

YogaLates

Kehonhuolto 2

Sanni Zenger-Roininen

17:00 - 17:30

HIIT 30

Syke 3

Tero Haapasalmi

17:45 - 18:35

Syvävenyttely

Kehonhuolto 1

Tero Haapasalmi

Iskeri

Maanantai

16:00 - 16:50

Sulkapallo / pöytätennis

Palloilu 2

17:15 - 18:05

Henkilökunta Ryhtiä rankaan

Kehonhuolto 1

Anna Lilja

18:25 - 19:15

FitYoga

Kehonhuolto 2

Pertsa Ylä-Outinen

19:30 - 20:50

Koripallo

Palloilu 2

21:00 - 21:50

Salibandy

Palloilu 2

Tiistai

17:00 - 17:50

Sulkapallo / pöytätennis

Palloilu 2

18:00 - 18:50

Just for fun

Syke 1

19:00 - 20:20

Koripallo alkeet naiset

Palloilu 1

Jarmo Hakulinen

20:30 - 21:50

Koripallo alkeet miehet

Palloilu 1

Jarmo Hakulinen

Keskiviikko

16:00 - 16:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

17:10 - 17:40

HIIT 30

Syke 3

Mari Jaatinen

18:00 - 18:50

CrossTraining

Voima 2

Mari Jaatinen

19:00 - 20:50

Lentopallo

Palloilu 2

21:00 - 21:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

Torstai

15:00 - 15:50

M-Circuit®

Kehonhuolto 3

Jarkko Mäkinen

16:00 - 16:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

17:00 - 17:50

Sulkapallo alkeet

Palloilu 1

Mika Laitinen

18:00 - 18:50

Sulkapallo / pöytätennis

Palloilu 2

19:00 - 19:50

Sulkapallo / pöytätennis

Palloilu 2

20:00 - 21:50

Koripallo

Palloilu 2

Perjantai

17:00 - 17:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

18:00 - 19:50

Lentopallo edistyneet

Palloilu 3

Andrii Konopko

20:00 - 20:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

21:00 - 21:50

Sulkapallokenttä / pöytätenniskenttä

Palloilu 2

Lauantai

Ei liikuntavuoroja.

Sunnuntai

Ei liikuntavuoroja.

Muut

Maanantai

16:15 - 17:45

Beach volley, Biitsibreikki

Palloilu 2

Tiistai

16:00 - 16:50

Vesijumppa, Holiday Club Caribia

Voima 2

Muu ohjaaja

17:00 - 17:50

Henkilökunta Vesijumppa, Holiday Club Caribia

Voima 2

Muu ohjaaja

Keskiviikko

15:00 - 16:00

Padel, Padel X

Palloilu 2

Torstai

17:00 - 17:45

Hydrohex, Holiday Club Caribia

Voima 2

Muu ohjaaja

Perjantai

Ei liikuntavuoroja.

Lauantai

Ei liikuntavuoroja.

Sunnuntai

Ei liikuntavuoroja.