Hoppa till innehåll

Motionsschema

Vårens motionsschema är i kraft 8.1-29.4.2024. Du kan filtrera motionsschemat enligt den motionsplats, den timkategori eller den veckodag som du önskar.

Sommarperiodens schema publiceras i mitten av april.

Motionsplatserna

Educarium motionssal  |  Educarium gymnastiksal  |  Sport Sirkka  |  Iskeri  |  Övriga

Timkategorierna

Veckodagarna

Educarium motionssal

Måndag

16:00 - 16:50

Mage-lår-rumpa

Styrka 2

Saara Hallama

17:00 - 17:50

DanceFit

Dans 1

Saara Hallama

18:00 - 18:50

Pump

Styrka 3

Iiris Mäntymaa

19:00 - 19:50

Kroppsvård

Kroppsvård 1

Iiris Mäntymaa

20:00 - 21:50

Volleyboll

Bollspel 2

Tisdag

17:00 - 17:50

Pump

Styrka 3

Henna Eklund

18:00 - 18:50

Combat

Pulshöjande motion 3

Marika Kumlander

19:00 - 19:50

Flow Harmony

Kroppsvård 2

Marika Kumlander

20:00 - 21:50

Futsal nybörjare

Bollspel 1

Oskar Pyhäranta

Onsdag

16:00 - 16:50

Pump

Styrka 3

Iina Ryhtä

17:00 - 17:50

Body

Styrka 2

Iina Ryhtä

18:00 - 19:30

Taekwondo

Kampsport 2

Jarkko Mäkinen

19:40 - 20:40

Innebandy nybörjare

Bollspel 1

Eero Korppi

20:50 - 21:50

Futsal

Bollspel 2

Torsdag

16:00 - 16:50

Pump

Styrka 3

Pertsa Ylä-Outinen

17:00 - 17:50

Bättre hållning

Kroppsvård 1

Iina Ryhtä

18:00 - 18:50

Zumba® Step

Pulshöjande motion 2

Mari Sonck

19:00 - 19:50

Innebandy

Bollspel 2

20:00 - 21:50

Volleyboll nybörjare

Bollspel 1

Kari Kajuutti

Fredag

16:00 - 16:50

Djup stretching

Kroppsvård 1

Anna Lilja

17:00 - 17:50

Zumba®

Dans 1

Mari Sonck

18:00 - 18:50

Bodyweight Training

Styrka 2

Saara Hallama

19:00 - 20:20

Innebandy

Bollspel 2

20:30 - 21:50

Futsal

Bollspel 2

Lördag

10:00 - 10:50

Pump

Styrka 3

Svetlana Johansson

11:00 - 11:50

FitYoga

Kroppsvård 2

Svetlana Johansson

12:00 - 12:50

Badminton

Bollspel 2

13:00 - 13:50

Badmintonplan

Bollspel 2

14:00 - 14:50

Badmintonplan

Bollspel 2

17:00 - 17:50

Basketboll

Bollspel 2

18:00 - 18:50

Badmintonplan

Bollspel 2

19:00 - 19:50

Badmintonplan

Bollspel 2

20:00 - 20:50

Badmintonplan

Bollspel 2

Söndag

10:00 - 10:50

Badmintonplan

Bollspel 2

11:00 - 11:50

Badmintonplan

Bollspel 2

12:00 - 12:50

Badmintonplan

Bollspel 2

13:00 - 13:50

Badmintonplan

Bollspel 2

14:00 - 14:50

Badmintonplan

Bollspel 2

17:00 - 17:50

Step & Body

Styrka 3

Marika Kumlander

18:00 - 18:50

DanceFit

Dans 1

Marika Kumlander

19:00 - 19:50

Mage-lår-rumpa

Styrka 2

Juho Taskinen

20:00 - 21:50

Futsal

Bollspel 2

Educarium gymnastiksal

Måndag

18:00 - 18:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

Tisdag

17:00 - 17:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

18:00 - 18:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

19:00 - 19:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

Onsdag

17:00 - 17:50

Just Kick

Pulshöjande motion 3

Jarkko Mäkinen

18:00 - 18:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

19:00 - 19:30

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

Torsdag

16:00 - 16:50

Personal Body

Styrka 2

Iina Ryhtä

17:00 - 17:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

18:00 - 18:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

20:00 - 20:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

21:00 - 21:50

Badmintonplan / pickleballplan

Bollspel 2

Fredag

Inga motionsturer

Lördag

10:00 - 10:50

Pickleballplan

Bollspel 2

14:00 - 14:50

Pickleballplan

Bollspel 2

17:00 - 17:50

Pickleballplan

Bollspel 2

18:00 - 18:50

Pickleballplan

Bollspel 2

19:00 - 19:50

Pickleballplan

Bollspel 2

20:00 - 20:50

Pickleballplan

Bollspel 2

Söndag

10:00 - 10:50

Pickleballplan

Bollspel 2

11:00 - 11:50

Pickleballplan

Bollspel 2

12:00 - 12:50

Pickleballplan

Bollspel 2

13:00 - 13:50

Pickleballplan

Bollspel 2

14:00 - 14:50

Pickleballplan

Bollspel 2

Sport Sirkka

Måndag

15:00 - 15:50

Poweryoga på engelska

Kroppsvård 2

Anna Batrouni

16:00 - 16:30

Bike Easy 30

Pulshöjande motion 1

Kati Saarinen

16:45 - 17:50

Yin Yoga

Kroppsvård 1

Kati Saarinen

18:00 - 18:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Svetlana Johansson

19:00 - 19:50

Motionsboxning

Pulshöjande motion 3

Anni Rantala

Tisdag

07:00 - 07:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Svetlana Johansson

08:00 - 08:50

Kroppsvård

Kroppsvård 2

Svetlana Johansson

14:00 - 14:50

EasyTräning

Styrka 1

Sarianna Jakobsson

15:00 - 15:50

Pilates

Kroppsvård 2

Sarianna Jakobsson

16:00 - 16:50

Konditionskickboxning

Pulshöjande motion 2

Tanja Siltanen

17:00 - 17:50

Mage-lår-rumpa

Styrka 2

Heta Laitinen

18:00 - 18:50

Bättre hållning

Kroppsvård 1

Heta Laitinen

19:00 - 19:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Emilia Dahl

20:00 - 21:00

Fri tur

Onsdag

14:00 - 14:50

Vinyasa yoga på svenska

Kroppsvård 3

Ella Poutiainen

15:00 - 15:50

Barre

Styrka 2

Rosaliina Vannesluoma

16:00 - 16:50

Pilates

Kroppsvård 2

Rosaliina Vannesluoma

17:00 - 17:50

Show dans

Dans 3

Laura Kiiskilä

Undantag: se uppgifterna !

18:00 - 19:00

Bike Advanced

Pulshöjande motion 3

Saara Hallama

19:10 - 20:00

Kroppsvård

Kroppsvård 2

Saara Hallama

Torsdag

08:00 - 08:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Kati Saarinen

15:00 - 15:50

FasciaMethod

Kroppsvård 1

Rosaliina Vannesluoma

16:00 - 16:50

EasyTräning

Styrka 1

Rosaliina Vannesluoma

17:00 - 17:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Juho Taskinen

18:00 - 18:50

Latin Show

Dans 2

Juho Taskinen

19:00 - 19:50

Hatha Yoga

Kroppsvård 1

Anni Singh

Fredag

08:00 - 08:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Sarianna Jakobsson

09:00 - 09:50

Mage-lår-rumpa

Styrka 2

Sarianna Jakobsson

15:00 - 15:50

Hatha Yoga

Kroppsvård 1

Kati Saarinen

16:00 - 16:50

HipHop

Dans 2

Iisa Niemi

17:00 - 17:50

Kettlebell

Styrka 3

Henna Eklund

18:00 - 18:50

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Henna Eklund

19:00 - 20:00

Fri tur

Lördag

10:15 - 11:05

Bike Basic

Pulshöjande motion 2

Siiri Kaarisalo

11:15 - 12:05

Kroppsvård

Kroppsvård 2

Siiri Kaarisalo

Söndag

16:00 - 16:50

YogaLates

Kroppsvård 2

Sanni Zenger-Roininen

17:00 - 17:30

HIIT 30

Pulshöjande motion 3

Tero Haapasalmi

17:45 - 18:35

Djup stretching

Kroppsvård 1

Tero Haapasalmi

Iskeri

Måndag

16:00 - 16:50

Badminton / bordtennis

Bollspel 2

17:15 - 18:05

Personal Bättre hållning

Kroppsvård 1

Anna Lilja

18:25 - 19:15

FitYoga

Kroppsvård 2

Pertsa Ylä-Outinen

19:30 - 20:50

Basketboll

Bollspel 2

21:00 - 21:50

Innebandy

Bollspel 2

Tisdag

17:00 - 17:50

Badminton / bordtennis

Bollspel 2

18:00 - 18:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

19:00 - 20:20

Basketboll nybörjare damer

Bollspel 1

Jarmo Hakulinen

20:30 - 21:50

Basketboll nybörjare herrar

Bollspel 1

Jarmo Hakulinen

Onsdag

16:00 - 16:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

17:10 - 17:40

HIIT 30

Pulshöjande motion 3

Mari Jaatinen

18:00 - 18:50

CrossTraining

Styrka 2

Mari Jaatinen

19:00 - 20:50

Volleyboll

Bollspel 2

21:00 - 21:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

Torsdag

15:00 - 15:50

M-Circuit®

Kroppsvård 3

Jarkko Mäkinen

16:00 - 16:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

17:00 - 17:50

Badminton nybörjare

Bollspel 1

Mika Laitinen

Undantag: se uppgifterna !

18:00 - 18:50

Badminton / bordtennis

Bollspel 2

19:00 - 19:50

Badminton / bordtennis

Bollspel 2

20:00 - 21:50

Basketboll

Bollspel 2

Fredag

17:00 - 17:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

18:00 - 19:50

Volleyboll längre hunna

Bollspel 3

Kari Kajuutti

20:00 - 20:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

21:00 - 21:50

Badmintonplan / bordtennisplan

Bollspel 2

Lördag

Inga motionsturer

Söndag

Inga motionsturer

Övriga

Måndag

16:15 - 17:45

Beach volley, Biitsibreikki

Bollspel 2

Tisdag

16:00 - 16:50

Vattengymnastik, Holiday Club Caribia

Styrka 2

Övrig instruktör

17:00 - 17:50

Personal Vattengymnastik, Holiday Club Caribia

Styrka 2

Muu ohjaaja

Onsdag

15:00 - 16:00

Padel, Padel X

Bollspel 2

Torsdag

17:00 - 17:45

Hydrohex, Holiday Club Caribia

Styrka 2

Muu ohjaaja

Fredag

Inga motionsturer

Lördag

Inga motionsturer

Söndag

Inga motionsturer