Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Liikuntavuorojen paikoista 70% voi varata ennakkoon sähköisen varausjärjestelmän kautta ja loput paikat jaetaan saapumisjärjestyksessä. Jonopaikalle ilmoittautuessa jonosijoitus pätee vain ennakkoon varattavissa oleviin paikkoihin. Sulkapallovuoroilla kaikki kentät ovat varattavissa ennakkoon. Ennakkovaraukset eivät ole käytössä seuraavilla vuoroilla: aamutunnit, Sport Sirkan omatoimivuoro, jääkiekko. Tarkemmat säännöt varauksia koskien löytyvät Käyttösäännöt-sivulta.

Lisäksi tarjoamme yli 10 erilaista erillismaksullista lyhytkurssia, joissa voi oppia mm. parisalsan alkeita tai uintitekniikkaa. Kursseille osallistuminen ei edellytä CampusSportin liikuntamaksun maksamista, jos et halua käyttää muita CampusSportin palveluita. Kurssitiedot löytyvät liikunta-aikataulun kurssit-välilehdeltä ja ne on merkitty K-tunnuksella.

!

Helatorstain poikkeava aikataulu

Helatorstaina 30.5. ei pidetä ohjattuja tunteja eikä palloiluvuoroja. Kuntosalit ovat auki normaalisti.

Tuntimuutoksia 4.6.

Step & Bodyn ja FitYogan tilalla pidetään ZumbaStep (Mari Sonck) ja Kehonhuolto (Saara Hallama).

Kesäkauden aikataulu voimassa 16.6. asti

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Syvävenyttely
    16:00-16:50
    Anna Lilja
    DanceFit
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Tennis K
    17:00-19:00
    Sami Savolainen
    Pumppi
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Juoksutekniikka K
    18:00-19:00
    Anni Räty
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    19:00-19:50
    Anni Rantala
    Koripallo naiset
    19:00-19:50
    -
    Koripallo miehet
    20:00-20:50
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:50
    -
  • Pesäpallo
    16:00-17:00
    -
    Outdoor Workout
    16:30-17:20
    Anna Mykrä
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Padel
    17:00-19:00
    -
    Social salsa
    17:30-19:00
    -
    Step & Body
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    FitYoga
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Beach Volley
    20:00-22:00
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:50
    -
  • Bike Basic
    16:00-16:50
    Anna Mykrä
    Hatha Flow
    17:00-17:50
    Ella Poutiainen
    Salibandy
    17:00-17:50
    -
    Pumppi
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    Bodyweight Training
    19:00-19:50
    Mari Jaatinen
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    15:00-15:50
    -
    Sulkapallo
    16:00-16:50
    -
    Futsal
    17:00-18:50
    -
    Juoksu
    17:00-18.15
    Anni Räty
    Bike Basic
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    FasciaMethod
    18:00-18:50
    Amanda Nousiainen
    Zumba®
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Parkour
    19:00-20:30
    Ville Leppänen
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • RVP
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Koripallo naiset
    17:00-17:50
    -
    Koripallo miehet
    18:00-18:50
    -
    Lentopallo
    19:00-20.50
    -