Liikunta-aikataulu

CampusSportin palveluista löydät:

•    5 kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Yli 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa, joista löytyy jokaiselle jotakin burlesquesta karateen
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta
•    yli 15 erilaista kurssia, joissa voi oppia mm. paritanssin taidot tai kahvakuulan tekniikan

Kaikille muille ohjatuille liikuntatunneille on käytössä ennakkoilmoittautuminen, paitsi aamutunneille ja Kårenin ja Iskerin tunneille. Mikäli paikkoja jää vapaaksi, voit osallistua myös ilman ennakkoilmoittautumista. Ennakkoilmoittautuminen ei ole käytössä peli- ja uintivuoroilla.

CampusSportin kevätkauden aikataulu on voimassa 9.1.-21.5.2017.

!

Aikataulu ei voimassa!

CampusSportin kevätkausi on päättynyt. Kesäkaudella ei ole ohjattuja tunteja eikä palloiluvuoroja. Syksyn aikataulu päivitetään sivuille elokuussa.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Hlökunta Niska-selkä
    16:00-16:50
    Hanna Pihlajamaa
    Pumppi
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    DanceFit
    18:00-18:50
    Iina Toukonen
    IisiStep
    19:00-19:50
    Svetlana Johansson
    Futsal
    20:00-20:55
    -
    Käsipallo
    21:00-21:55
    -
  • Akrobatia
    17:00-17:50
    Kreetta Astala
    Circuit
    18:00-18:50
    Joni Ojanen
    Pumppi
    19:00-19:50
    Mari Jaatinen
  • Pumppi
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    Toiminnallinen venyttely
    20:00-20:50
    Milla-Maria Johansson
  • HIIT voima 30
    15:15-15:45
    Jarkko Mäkinen
    Latin Fiesta
    16:00-16:50
    Anna Tolppa
    Hlökunta Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Step
    18:00-18:50
    Suvi Tuomi
    Body
    19:00-19:50
    Suvi Tuomi
    Bodyweight Training
    20:00-20:50
    Iina Toukonen
  • Pumppi
    16:00-16:50
    Saara Hallama
    Combat
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    RVP
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Amerikkalainen jalkapallo
    19:00-19:55
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:55
    -
    IntervalliBody
    15:00-15:50
    Jari Karppinen
    Venyttely
    16:00-16:50
    Jari Karppinen
  • Pumppi
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Zumba®
    18:00-18:50
    Mari Sonck
    FitYoga
    19:00-19:50
    Eva-Greta Snäll
    Futsal
    20:00-21:55
    -
  • Akrobatia
    17:00-17:50
    Kreetta Astala
    Karate alkeet
    19:00-19:50
    Jarmo Sukoinen
  • Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Karate alkeet
    17:00-17:50
    Timo Müller
  • Hatha Flow
    14:00-14:50
    Ella Poutiainen
    Kehonhuolto
    15:00-15:50
    Iina Toukonen
    Bike Basic
    16:00-16:50
    Henna Lahti
    Vinyasa Flow
    17:00-17:50
    Sofia Pelo
    Show Burlesque
    18:00-18:50
    Juulia Niemi
    Pilates jatko
    19:00-19:50
    Hanna Manninen
  • Core
    8:00-8:50
    Anna Kaisa Ojala
    Bike Basic
    14:00-14:50
    Joonas Niemi
    HipHop
    15:00-15:50
    Essi Santavuo
    Voimajooga jatko
    16:00-17:30
    Jori Laakso
    Barre Fusion
    18:00-18:50
    Eva-Greta Snäll
    Bike Iisi 30
    19:15-19:45
    Emmi
    Upper Body Workout
    20:00-20:50
    Emmi
  • Foam Roller
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Niska-selkä
    14:00-14:50
    Hanna Manninen
    YogaLates
    15:00-15:50
    Sanni Zenger
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Sanni Zenger
    Omatoimivuoro
    17:00-17:50
    -
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Henna Lahti
    Kuntonyrkkeily
    19:15-20:05
    Anni Rauha
  • Bike Basic
    7:30-8:20
    Anna Mykrä
    Dance!
    16:00-16:50
    Laura Kiiskilä
    Niska-selkä
    17:00-17:50
    Anna Kaisa Ojala
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Sarianna Jakobsson
    Core
    19:00-19:50
    Sarianna Jakobsson
  • Core
    15:00-15:50
    Emmi
    Bike HIIT 30
    16:00-16.30
    Emmi
    Barre Fusion
    17:00-17:50
    Eva-Greta Snäll
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Iiris Mäntymaa
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Suvi Tuomi
    HIIT syke 30
    11:00-11:30
    Suvi Tuomi
  • Bike Advanced
    14:45-15:45
    Suvi Tuomi
    Vinyasa Flow
    16:00-16:50
    Hanna Manninen
    Pilates jatko
    17:00-17:50
    Hanna Manninen
  • RVP
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Pumppi
    18:00-18:50
    Eva-Greta Snäll
    FitYoga
    19:00-19:50
    Eva-Greta Snäll
    Koripallo miehet
    20:00-21:55
    -
  • Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Sarianna Jakobsson
    HIIT Syke 30 + venyttely
    18:00-18:50
    Sarianna Jakobsson
    Lentopallo alkeet
    19:00-20:25
    -
    Lentopallo jatko
    20:30-21:55
    -
  • Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Zumba®
    18:00-18:50
    Mari Sonck
    Salibandy alkeet
    19:00-19:55
    -
    Salibandy
    20:00-20:55
    -
  • Sulkapallo
    17:00-17:45
    -
    Pumppi
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Combat
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    Sulkapallo
    20:00-20:55
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:55
    -
  • Lentopallo alkeet
    17:00-18:25
    -
    Lentopallo jatko
    18:30-19:55
    -
    Koripallo miehet
    20:00-20:55
    -
  • Sulkapallo
    11:00-11:55
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:55
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:55
    -
  • Sulkapallo
    14:00-14:55
    -
    Sulkapallo
    15:00-15:55
    -
    Salibandy
    16:00-16:55
    -
  • Saunayoga
    16:00-16:45
    Svetlana Johansson
    Vesijumppa
    17:00-17:50
    Joni Ojanen
    Hydrotraining
    18:00-18:50
    -
    Uinti
    19:00-22:00
    -
  • Uinti
    18:00-20.00
    -
    Uinti
    20:00-22:00
    -
  • Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Hanna Pihlajamaa
    Hydrotraining
    18:00-18:50
    -
    Uinti
    19:00-21:00
    -
  • Uinti
    18:00-20:00
    -
    Uinti naiset
    20:00-21:00
    -
    Uinti miehet
    21:00-22:00
    -
  • Saunayoga
    16:00-16:45
    Svetlana Johansson
    Uinti
    17:00-19:00
    -
    Uinti
    19:00-21:00
    -
  • Uinti
    11:00-14:00
    -
  • Uinti
    14:00-17:00
    -
  • Lavatanssi alkeet K
    17:30-19:00
    Jarkko Lahti
    Kendo alkeet
    18:00-18:50
    Jari Lampinen
    Parisalsa alkeisjatko K
    19:30-21:00
    Anna Tolppa
    Pilates alkeet
    20:00-20:50
    Hanna Manninen
  • Juoksun aloittaminen K
    18:00-19:30
    Jari Korelin
    Polkujuoksu K
    18:00-19.30
    Jari Korelin
    Uintitekniikka K
    19:00-20:50
    Essi Silvonen
  • Sirkus K
    19:00-20:30
    Sara Nurminen
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:15-21:00
    Anni Rauha
  • Kahvakuula tekniikka K
    17:00-17:50
    Essi Silvonen
    Kendo alkeet
    19:00-19:50
    Jari Lampinen
    Voimajooga alkeet K
    20:00-21:15
    Jori Laakso
  • Lajikokeilukurssi
    16:00-16:50
    -
  • Aikuisbaletti alkeet K
    13:00-13:50
    Iisa Niemi
    Mindfullness ja jooga stressinhallinnan tukena K
    14:00-15:30
    Riitta Lusenius
    Parkour K
    15:00-16:30
    Ville Leppänen
    Tanssiterapia K
    15:45-16:45
    Silja McNamara
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    CrossTraining
    17:00-17:50
    Essi Silvonen
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Omatoimivuoro mailapelit
    18:00-18:55
    -
    Omatoimivuoro toiminnal. harj.
    19:00-19:55
    -
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Sulkapallo
    9:00-9:55
    -
    Sulkapallo
    10:00-10:55
    -
    Kahvakuula
    18:00-18:50
    Essi Silvonen
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Sulkapallo
    9:00-9:55
    -
    Sulkapallo
    10:00-10:55
    -