Liikunta-aikataulu

CampusSportin palveluista löydät:

•    5 kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Yli 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa, joista löytyy jokaiselle jotakin burlesquesta karateen
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta
•    yli 15 erilaista kurssia, joissa voi oppia mm. paritanssin taidot tai kahvakuulan tekniikan

Kaikille muille ohjatuille liikuntatunneille on käytössä ennakkoilmoittautuminen, paitsi aamutunneille ja Kårenin ja Iskerin tunneille. Mikäli paikkoja jää vapaaksi, voit osallistua myös ilman ennakkoilmoittautumista.

!

Syyskausi käynnistyy 28.8.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Hlökunta Niska-selkä
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    DanceFit
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Pumppi
    18:00-18:50
    Iina Toukonen
    IisiStep
    19:00-19:50
    Svetlana Johansson
    Futsal alkeet
    20:00-21:55
    Eero Oinonen
  • Pumppi tekniikka + treeni
    17:00-18:00
    Mari Jaatinen
    HIIT syke 30
    18:15-18:45
    Mari Jaatinen
    DanceFit
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    RVP
    20:00-20:50
    Saara Hallama
  • Zumba® Step
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Iiris Mäntymaa
    Pumppi
    19:00-19:50
    Iiris Mäntymaa
    Toiminnallinen venyttely
    20:00-20:50
    Milla-Maria Johansson
  • HIIT voima 30
    15:15-15:45
    Jarkko Mäkinen
    Circuit
    16:00-16:50
    Joonas Niemi
    Hlökunta Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Body
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Step
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    FlowHarmony
    20:00-20:50
    Marika Kumlander
  • Pumppi
    16:00-16:50
    Saara Hallama
    Combat
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Latin Fiesta
    18:00-18:50
    Anna Tolppa
    Amerikkalainen jalkapallo
    19:00-19:55
    -
  • Käsipallo
    10:00-10:50
    -
    Australialainen jalkapallo
    11:00-11:50
    Graig Primmer
    Pumppi
    12:00-12:50
    Iiris Mäntymaa
    IntervalliBody
    13:00-13:50
    Jari Karppinen
    Venyttely
    14:00-14:50
    Jari Karppinen
  • Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    RVP
    18:00-18:50
    Johanna Talvensaari
    FitYoga
    19:00-19:50
    Hanna Manninen
    Futsal
    20:00-21:55
    -
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Kreetta Astala
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Kreetta Astala
  • Capoeira
    18:00-18:50
    Ronnie Snellman
    Karate
    19:00-19:50
    Jarmo Sukoinen
  • Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Karate
    17:00-17:50
    Jarmo Sukoinen
    Aikido
    18:00-19:30
    Reima Välimäki
    Parkour
    20:00-20:55
    Ville Leppänen
  • Core
    8:00-8:50
    Anna Kaisa Ojala
    Body
    14:00-14:50
    Kaisa Aho
    Kehonhuolto
    15:00-15:50
    Hanna Pihlajamaa
    Bike Basic
    16:00-16:50
    Henna Lahti
    Show Burlesque
    17:00-17:50
    Sanna Nerjanto
    Vinyasa Flow
    18:00-18:50
    Sofia Pelo
    Pilates jatko
    19:00-19:50
    Hanna Manninen
  • Foam Roller
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Bike Basic
    14:00-14:50
    Joonas Niemi
    Core
    15:00-15:50
    Iina Toukonen
    Dance!
    16:00-16:50
    Laura Kiiskilä
    Äijäjooga
    17:00-17:50
    Hanna Manninen
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Henna Lahti
    Voimajooga jatko
    19:15-20:45
    Jori Laakso
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Niska-selkä
    14:00-14:50
    Sanni Zenger
    YogaLates
    15:00-15:50
    Sanni Zenger
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Hanna Manninen
    Hatha Yoga på svenska
    17:00-17:50
    Ella Poutiainen
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Sarianna Jakobsson
    Foam Roller
    19:00-19:50
    Sarianna Jakobsson
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Svetlana Johansson
    Hatha Yoga
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    HipHop
    15:00-15:50
    Roosa Kuusisto
    Jazztanssi
    16:00-16:50
    Laura Kiiskilä
    Bike Iisi 30
    17:15-17:45
    Johanna Talvensaari
    Upper Body Workout
    18:00-18:50
    Johanna Talvensaari
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    -
  • Kehonhuolto
    8:00-8:50
    Hanna Manninen
    Hatha Flow
    15:00-15:50
    Ella Poutiainen
    Niska-selkä
    16:00-16:50
    Kaisa Aho
    Barre Fusion
    17:00-17:50
    Eva-Greta Snäll
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Iiris Mäntymaa
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    19:00-19:50
    -
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Johanna Talvensaari
    HIIT syke 30
    11:00-11:30
    Johanna Talvensaari
  • Bike Advanced
    14:45-15:45
    Henna Lahti
    Pilates jatko
    16:00-16:50
    Hanna Manninen
    Barre Fusion
    17:00-17:50
    Hanna Manninen
  • Pumppi
    17:00-17:50
    Johanna Talvensaari
    RVP
    18:00-18:50
    Eva-Greta Snäll
    FitYoga
    19:00-19:50
    Eva-Greta Snäll
    Koripallo naiset
    20:00-20:55
    -
    Koripallo miehet
    21:00-21:55
    -
  • Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Sarianna Jakobsson
    Pound®
    18:00-18:50
    Marta Sawicka
    Lentopallo alkeet
    19:00-19:55
    Kari Kajuutti
    Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Core
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Pumppi
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Palloilulajit tutuksi
    19:00-19:55
    -
    Lacrosse
    20:00-20:55
    Suvi Lindroos
    Sulkapallo
    21:00-21:55
    -
  • Ultimate
    17:00-17:50
    -
    Zumba®
    18:00-18:50
    Hanna Heinonen
    Fascial
    19:00-19:50
    Hanna Heinonen
    Kuplafutis
    20:15-21:45
    Patrick Selänniemi
  • Koripallo miehet
    17:00-17:55
    -
    Salibandy
    18:00-18:55
    -
    Salibandy alkeet
    19:00-19:55
    Eemeli Sirviö
    Sulkapallo
    20:00-20:55
    -
    Sulkapallo
    21:00-21:55
    -
  • Sulkapallo
    11:00-11:55
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:55
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:55
    -
    Sulkapallo
    14:00-14:55
    -
    Sulkapallo
    15:00-15:55
    -
  • Salibandy
    14:00-15:55
    -
    Lentopallo
    16:00-17:55
    -
  • Saunayoga
    16:00-16:45
    Svetlana Johansson
    Vesijumppa
    17:00-17:50
    Nelli Salonen
    Uinti
    18:00-20:00
    -
    Uinti
    20:00-21:50
    -
  • Hydrotraining
    18:00-18:50
    -
    Uinti
    21:00-21:50
    -
  • Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Hanna Pihlajamaa
    Hydrotraining
    18:00-18:50
    -
    Uinti
    19:00-21:50
    -
  • Uinti
    18:00-20:00
    -
    Uinti naiset
    20:00-20:50
    -
    Uinti miehet
    21:00-21:50
    -
  • Saunayoga
    16:00-16:45
    Svetlana Johansson
    Uinti
    17:00-19:00
    -
    Uinti
    19:00-21:50
    -
  • Uinti
    11:00-14:00
    -
    Uinti
    14:00-15:50
    -
  • Uinti
    14:00-16:00
    -
    Uinti
    16:00-17:50
    -
  • Parisalsa alkeet K
    19:30-21:00
    Anna Tolppa
    Pilates alkeet K
    20:00-20:50
    Hanna Manninen
  • Uintitekniikka K
    19:00-20:50
    Essi Silvonen
    Taido K
    20:00-20:50
    Suvi Lindroos
  • Juoksutekniikka K
    17:30-19.00
    Joonas Niemi
    Boffaus K
    18:00-18:55
    Matti Nikama
    Voimajooga alkeet K
    20:00-21:15
    Jori Laakso
  • Kahvakuula tekniikka K
    17:00-17:50
    Essi Silvonen
  • Lukkopaini K
    17:00-18:30
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Aikuisbaletti alkeet K
    11:45-12:45
    Iisa Niemi
    Aikuisbaletti alkeisjatko K
    12:50-13:50
    Iisa Niemi
    Mindfulness ja jooga stressinhallinnan tukena K
    14:00-15:30
    Mira Niemi
    Kilpatanssi alkeet K
    15:00-16:30
    -
    Tanssiterapia K
    15:45-16:45
    Silja McNamara
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Indiaca
    17:00-17:50
    Michel Rouleau-Dick
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    CrossTraining
    17:00-17:50
    Essi Silvonen
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Sulkapallo
    9:00-9:55
    -
    Sulkapallo
    10:00-10:55
    -
    Kahvakuula
    18:00-18:50
    Essi Silvonen
  • Sulkapallo
    8:00-8:55
    -
    Sulkapallo
    9:00-9:55
    -
    Sulkapallo
    10:00-10:55
    -
  • Juoksu, helppo 45 min
    17:00-17:45
    -
  • Jääkiekko
    15:00-16:00
    -
  • Pihapelit ja -leikit
    17:00-17:50
    Vilma Seppänen
    Juoksu, raskas 75 min
    18:00-19:15
    -