På denna sida hittar du resultaten från matcherna i de CampusSports turneringarna. Välj gren och serienivå och du kommer åt att bläddra genom resultaten från matcherna.
Jalkapallon harrastesarja 2018-2019
T-Klubi Predators voitti jalkapallon harrastesarjan.
Onnittelut voittajille!
Ställningar
Lohko A
| Pl | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|
Calja-weikot | 4 | 3 | 1 | 0 | 15 | 3 | 12 | 10 |
SF-klubben | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 2 | 4 | 8 |
Rapidos Libidos | 4 | 1 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 | 4 |
Katko | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 10 | -6 | 3 |
Pasi Nurmisen ilmaveivi | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 13 | -10 | 3 |
Lohko B
| Pl | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|
Synapsi | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | 3 | 7 |
Kemistien Raittiusseura | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | 5 | 6 |
Real TuTa | 3 | 1 | 1 | 1 | 11 | 4 | 7 | 4 |
Kritiikki | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 17 | -15 | 0 |
Lohko C
| Pl | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|
T-Klubi Predators | 4 | 4 | 0 | 0 | 15 | 5 | 10 | 12 |
IKA | 4 | 3 | 0 | 1 | 23 | 8 | 15 | 9 |
Delta | 4 | 2 | 0 | 2 | 19 | 11 | 8 | 6 |
Asteriski&Digit | 4 | 1 | 0 | 3 | 12 | 22 | -10 | 3 |
FC Hutikuti | 4 | 0 | 0 | 4 | 6 | 29 | -23 | 0 |
Pelatut pelit: Final
Ottelu |
Joukkueet |
Resultat |
Loppuottelu |
SF-klubben - T-Klubi Predators |
1 - 2
|
Pronssipeli |
Real TuTa - Synapsi |
6 - 5
|
Pelatut pelit: Semifinal
Ottelu |
Joukkueet |
Resultat |
08.10.18 14:00 Välierä Parkki |
Real TuTa - SF-klubben |
0 - 1
|
08.10.18 15:00 Välierä Parkki |
Synapsi - T-Klubi Predators |
0 - 2
|
Pelatut pelit: Kvartsfinal
Ottelu |
Joukkueet |
Resultat |
04.10.18 15:00 PUOLIVÄLIERÄ / PARKKI |
Calja-weikot - Real TuTa |
1 - 2
|
04.10.18 15:00 PUOLIVÄLIERÄ / PARKKI |
Synapsi - Delta |
6 - 1
|
04.10.18 16:00 PUOLIVÄLIERÄ / PARKKI |
T-Klubi Predators - Kemistien Raittiusseura |
3 - 0
|
04.10.18 16:00 PUOLIVÄLIERÄ / PARKKI |
SF-klubben - IKA |
3 - 2
|
Pelatut pelit: Grundserie
Ottelu |
Joukkueet |
Resultat |
10.09.18 15:00 Parkki |
IKA - Asteriski&Digit |
9 - 1
|
10.09.18 15:00 Parkki |
Delta - FC Hutikuti |
9 - 1
|
10.09.18 16:00 Parkki |
Pasi Nurmisen ilmaveivi - SF-klubben |
0 - 2
|
10.09.18 16:00 Parkki |
Kemistien Raittiusseura - Kritiikki |
5 - 1
|
10.09.18 17:00 Parkki |
Rapidos Libidos - Katko |
1 - 3
|
14.09.18 15:00 Pansio |
FC Hutikuti - T-Klubi Predators |
2 - 4
|
14.09.18 16:00 Pansio |
Asteriski&Digit - Delta |
0 - 5
|
14.09.18 17:00 Pansio |
Pasi Nurmisen ilmaveivi - Rapidos Libidos |
0 - 5
|
17.09.18 14:00 Parkki |
Calja-weikot - Rapidos Libidos |
5 - 2
|
17.09.18 15:00 Parkki |
SF-klubben - Katko |
2 - 0
|
17.09.18 16:00 Parkki |
Kemistien Raittiusseura - Real TuTa |
3 - 1
|
17.09.18 16:00 Parkki |
FC Hutikuti - Asteriski&Digit |
3 - 11
|
17.09.18 17:00 Parkki |
Delta - IKA |
4 - 7
|
20.09.18 15:00 Parkki |
Katko - Pasi Nurmisen ilmaveivi |
0 - 3
|
20.09.18 15:00 Parkki |
SF-klubben - Calja-weikot |
0 - 0
|
20.09.18 16:00 Parkki |
Kritiikki - Synapsi |
1 - 3
|
20.09.18 16:00 Parkki |
T-Klubi Predators - IKA |
3 - 2
|
24.09.18 16:00 Parkki |
Katko - Calja-weikot |
1 - 4
|
24.09.18 16:00 Parkki |
Synapsi - Kemistien Raittiusseura |
2 - 1
|
26.09.18 16:00 Pansio |
Real TuTa - Kritiikki |
9 - 0
|
26.09.18 17:00 Pansio |
Asteriski&Digit - T-Klubi Predators |
0 - 5
|
26.09.18 18:00 Pansio |
IKA - FC Hutikuti |
5 - 0
|
01.10.18 14:00 Parkki |
Synapsi - Real TuTa |
1 - 1
|
01.10.18 15:00 Parkki |
T-Klubi Predators - Delta |
3 - 1
|
01.10.18 16:00 Parkki |
Calja-weikot - Pasi Nurmisen ilmaveivi |
6 - 0
|
01.10.18 17:00 Parkki |
Rapidos Libidos - SF-klubben |
2 - 2
|