Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Huom! Koronapandemiasta johtuen liikuntamaksuun sisältyvät palvelut ja niiden sisällöt voivat vaihdella. Katso ajantasaiset tiedot palveluista Ajankohtaista-osiosta.

!

Liikunta-aikataulu on voimassa 5.9.-15.12.2022

Huomioi, että kunkin liikuntapaikan kalenteri näkyy omalla välilehdellään.

Normaalikoulun liikuntavuorot peruttu 9.9.-26.9.

Kaikki normaalikoulun liikuntavuorot on peruttu 9.9.-26.9.2022, koska salit ovat koulun omassa käytössä.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Reisi-vatsa-peppu
    16:00-16:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Pumppi
    18:00-18:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Koripallo alkeet naiset
    19:00-20:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    20:30-21:50
    Jarmo Hakulinen
  • Step
    17:00-17:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Combat
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal alkeet
    20:15-21:50
    Oskar Pyhäranta
  • DanceFit
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    Bodyweight Training
    17:00-17:50
    Mari Jaatinen
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Futsal
    19:00-20:30
    -
    Salibandy alkeet
    20:40-21:50
    Oskar Pyhäranta
  • Body
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Pumppi tekniikka + treeni
    18:00-19:00
    Iina Toukonen
    Zumba® Step
    19:10-20:00
    Mari Sonck
    Lentopallo alkeet
    20:15-21:50
    Andrii Konopko
  • Syvävenyttely
    16:00-16:50
    Anna Lilja
    Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Pumppi
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Salibandy
    19:00-20:30
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Reisi-vatsa-peppu
    11:00-11:50
    Svetlana Johansson
    Pumppi
    12:00-12:50
    Svetlana Johansson
    Koripallo
    13:00-13:50
    -
    Sulkapallo
    14:00-14:50
    -
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Step & Body
    17:00-17:50
    Marika Kumlander
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Pumppi
    19:00-19:50
    Iiris Mäntymaa
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Just for fun
    18:45-19:35
    -
  • Hlökunta Ryhtiä rankaan
    17:15-18:05
    Sanni Zenger-Roininen
    IisiTreeni
    18:15-19:05
    Kaisa Rahkala
    Lavatanssijumppa
    19:15-20:05
    Kaisa Rahkala
  • Hlökunta Body
    16:15-17:05
    Svetlana Johansson
    HIIT 30
    18:15-18:45
    Mari Jaatinen
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Upper Body Workout
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Parkour
    18:15-19:45
    Ville Leppänen
  • Pickleball
    10:00-10:50
    -
    Pickleball
    14:00-14:50
    -
    Pickleball
    17:00-17:50
    -
    Pickleball
    18:00-18:50
    -
    Pickleball
    19:00-19:50
    -
  • Pickleball
    10:00-10:50
    -
    Pickleball
    11:00-11:50
    -
    Pickleball
    12:00-12:50
    -
    Pickleball
    13:00-13:50
    -
  • Yin-jooga
    15:00-16:00
    Kati Saarinen
    Bike Iisi 30
    16:15-16:45
    Kati Saarinen
    Bike Basic
    17:00-17:50
    Iiris Mäntymaa
    Kuntonyrkkeily
    18:00-18:50
    Timo-Juhani Hirvikangas
    Voimajooga jatko
    19:00-20:30
    Jori Laakso
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Tero Haapasalmi
    Kehonhuolto
    8:00-8:50
    Tero Haapasalmi
    Kuntopotkunyrkkeily
    15:00-15:50
    Tanja Siltanen
    Vinyasa-jooga ruotsiksi
    16:00-16:50
    Ella Poutiainen
    Reisi-vatsa-peppu
    17:00-17:50
    Heta Laitinen
    Kahvakuula
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Bike Basic
    19:00-19:50
    Henna Eklund
  • Hathajooga
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    FasciaMethod
    15:00-15:50
    Rosaliina Vannesluoma
    Pilates
    16:00-16:50
    Rosaliina Vannesluoma
    Showtanssi
    17:00-17:50
    Laura Kiiskilä
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Saara Hallama
    Kehonhuolto
    19:10-20:00
    Saara Hallama
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Tanja Siltanen
    M-Circuit®
    15:00-15:50
    Jarkko Mäkinen
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Anna Lilja
    Ryhtiä rankaan
    17:00-17:50
    Anna Lilja
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Juho Taskinen
    Latin Show
    19:00-19:50
    Juho Taskinen
  • Hathajooga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Barre Fusion
    16:00-16:50
    Iisa Niemi
    Commercial Street
    17:00-17:50
    Iisa Niemi
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Omatoimivuoro
    19:00-20:00
    -
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Siiri Kaarisalo
    Kehonhuolto
    11:00-11:50
    Siiri Kaarisalo
  • YogaLates
    16:00-16:50
    Sanni Zenger-Roininen
    Reisi-vatsa-peppu
    17:00-17:50
    Tero Haapasalmi
    Syvävenyttely
    18:00-18:50
    Tero Haapasalmi
  • Salibandy
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Koripallo naiset
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Lentopallo edistyneet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
  • Padel
    18:00-19:00
    -
    Padel
    19:00-20:00
    -
  • Akrojooga K
    17:00-18:30
    Henriikka Konki
    Painonnosto alkeet K
    19:00-20:00
    Kalle Koskimäki
  • Itsepuolustus K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Lavatanssin alkeet K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Voimajooga alkeet K
    20:00-21:15
    Jori Laakso
  • Liikkeelle! K
    16:00-18:05
    Anni Toivanen
    Tankotanssi alkeet K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Tankotanssi alkeisjatko K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Juoksutekniikan perusteet K
    18:15-19:15
    Muu ohjaaja
    Kuntosaliharjoittelun starttikurssi K
    18:30-19:45
    Anni Toivanen
    Kontakti-improvisaatio K
    20:10-21:30
    Anniina Ukkonen
  • Potkunyrkkeily K
    17:00-18:30
    Timo-Juhani Hirvikangas