Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia palloiluvuoroja

 

!

Kevään liikunta-aikataulu on voimassa 9.1.-29.4.2023

Huomioi, että kunkin liikuntapaikan kalenteri näkyy omalla välilehdellään.

Tuntimuutokset

Liikuntavuorojen muutoksista tai peruutuksista tiedotetaan etusivun uutisosiossa.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Reisi-vatsa-peppu
    16:00-16:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    Pumppi
    18:00-18:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Koripallo alkeet naiset
    19:00-20:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    20:30-21:50
    Jarmo Hakulinen
  • Pumppi
    17:00-17:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Combat
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal alkeet
    20:15-21:50
    Oskar Pyhäranta
  • DanceFit
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    Bodyweight Training
    17:00-17:50
    Mari Jaatinen
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Futsal
    19:00-20:30
    -
    Salibandy alkeet
    20:40-21:50
    Eero Korppi
  • Combat
    16:00-16:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Pumppi
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Zumba® Step
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Lentopallo alkeet
    20:00-21:50
    Andrii Konopko
  • Syvävenyttely
    16:00-16:50
    Anna Lilja
    Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Pumppi
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Salibandy
    19:00-20:30
    -
  • Reisi-vatsa-peppu
    10:00-10:50
    Svetlana Johansson
    FitYoga
    11:00-11:50
    Svetlana Johansson
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Sulkapallo
    14:00-14:50
    -
    Lentopallo alkeet
    15:00-16:50
    Andrii Konopko
    Koripallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Step & Body
    17:00-17:50
    Marika Kumlander
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Pumppi
    19:00-19:50
    Iiris Mäntymaa
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Hlökunta Ryhtiä rankaan
    17:15-18:05
    Anna Lilja
    Just for fun
    18:45-19:35
    -
  • Ryhtiä rankaan
    17:15-18:05
    Sanni Zenger-Roininen
    Lavatanssijumppa
    18:15-19:05
    Kaisa Rahkala
    IisiTreeni
    19:15-20:05
    Kaisa Rahkala
  • HIIT 30
    18:15-18:45
    Mari Jaatinen
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Upper Body Workout
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    Hlökunta Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Parkour
    18:15-19:45
    Ville Leppänen
  • Pickleball
    10:00-10:50
    -
    Pickleball
    14:00-14:50
    -
    Pickleball
    17:00-17:50
    -
    Pickleball
    18:00-18:50
    -
    Pickleball
    19:00-19:50
    -
  • Pickleball
    10:00-10:50
    -
    Pickleball
    11:00-11:50
    -
    Pickleball
    12:00-12:50
    -
    Pickleball
    13:00-13:50
    -
  • Yin-jooga
    14:40-15:40
    Kati Saarinen
    Bike Iisi 30
    15:50-16:20
    Kati Saarinen
    Bike Basic
    16:30-17:20
    Iiris Mäntymaa
    Voimajooga jatko
    17:30-18:50
    Jori Laakso
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Anni Rantala
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Tero Haapasalmi
    Kehonhuolto
    8:00-8:50
    Tero Haapasalmi
    Body
    14:00-14:50
    Iina Ryhtä
    Kuntopotkunyrkkeily
    15:00-15:50
    Tanja Siltanen
    Vinyasa-jooga ruotsiksi
    16:00-16:50
    Ella Poutiainen
    Reisi-vatsa-peppu
    17:00-17:50
    Heta Laitinen
    Kahvakuula
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Bike Basic
    19:00-19:50
    Henna Eklund
  • FasciaMethod
    15:00-15:50
    Rosaliina Vannesluoma
    Pilates
    16:00-16:50
    Rosaliina Vannesluoma
    Showtanssi
    17:00-17:50
    Laura Kiiskilä
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Saara Hallama
    Kehonhuolto
    19:10-20:00
    Saara Hallama
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Tanja Siltanen
    M-Circuit®
    15:00-15:50
    Jarkko Mäkinen
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates
    17:00-17:50
    Sarianna Jakobsson
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Juho Taskinen
    Latin Show
    19:00-19:50
    Juho Taskinen
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Reisi-vatsa-peppu
    9:00-9:50
    Sarianna Jakobsson
    Hathajooga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Barre Fusion
    16:00-16:50
    Iisa Niemi
    Commercial Street
    17:00-17:50
    Iisa Niemi
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Omatoimivuoro
    19:00-20:00
    -
  • Bike Basic
    10:15-11:05
    Siiri Kaarisalo
    Kehonhuolto
    11:15-12:05
    Siiri Kaarisalo
  • YogaLates
    16:00-16:50
    Sanni Zenger-Roininen
    Reisi-vatsa-peppu
    17:00-17:50
    Tero Haapasalmi
    Syvävenyttely
    18:00-18:50
    Tero Haapasalmi
  • Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Lentopallo
    20:00-21:45
    -
  • Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Koripallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Lentopallo edistyneet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
  • Padel
    15:00-16:00
    -
  • Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:00-20:50
    Anni Rantala
  • Aikuisbaletti alkeet K
    20:00-21:00
    Anniina Ukkonen
  • Tankotanssi alkeet K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Judo K
    18:00-19:00
    Muu ohjaaja
  • Fuusiovatsatanssi K
    20:00-21:00
    Amanda Mäkimurto
  • Potkunyrkkeily jatko K
    18:00-19:30
    Timo-Juhani Hirvikangas