Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Huom! Koronapandemiasta johtuen liikuntamaksuun sisältyvät palvelut ja niiden sisällöt voivat vaihdella. Katso ajantasaiset tiedot palveluista Ajankohtaista-osiosta.

!

Syksyn liikunta-aikataulu voimassa 6.9.-19.12.

Koronatilanteen takia liikuntatiloissa noudatetaan erityisjärjestelyjä, jotka löytyvät uutisosiosta.

Tuntimuutokset

Mahdollisista tuntimuutoksista tiedotetaan etusivun uutisosiossa.

Ei tunteja pyhäinpäivänä 6.11.

Kaikki liikunta-aikataulun mukaiset tunnit ja vuorot sekä vakiovuorot on peruttu pyhäinpäivänä la 6.11.2021. Kuntosalit ovat käytössä normaalien aukioloaikojen mukaisesti.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Pumppi
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
    Step
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Kehonhuolto
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    DanceFit
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    RVP
    20:00-20:50
    Saara Hallama
    Salibandy
    21:00-21:50
    -
  • Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Combat
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal alkeet
    20:00-21:20
    Tomi Keipi
  • DanceFit
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    Pumppi
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Zumba® Step
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Salibandy
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    HIIT 30
    19:15-19:45
    Mari Jaatinen
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Lilja
  • Liikkuvuusharjoittelu
    16:00-16:50
    Roosa Kantola
    Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Pumppi tekniikka + treeni
    18:00-19:00
    Svetlana Johansson
    Lentopallo edistyneet
    19:10-20:50
    Andrii Konopko
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Pound®
    12:00-12:50
    Mari Sonck
    Pumppi
    13:00-13:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Combat
    14:00-14:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Lentopallo alkeet
    15:00-16:50
    Andrii Konopko
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Step & Body
    17:00-17:50
    Marika Kumlander
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    RVP
    19:00-19:50
    Henna Eklund
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Mia Toivola
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Mia Toivola
  • Hlökunta Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Sanni Zenger-Roininen
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Hlökunta Body
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Parkour
    18:00-19:30
    Ville Leppänen
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Yin Yoga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates jatko
    17:00-17:50
    Sarianna Jakobsson
    Bike Basic på svenska
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Sarianna Jakobsson
    Ryhtiä rankaan
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Upper Body Workout in English
    15:00-15:50
    Alina Torbunova
    HipHop
    16:00-16:50
    Anna Juslin
    Bike Advanced
    17:00-18:00
    Saara Hallama
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Saara Hallama
    Voimajooga jatko
    19:00-20:30
    Jori Laakso
  • Ryhtiä rankaan
    15:00-15:50
    Anna Lilja
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Anna Lilja
    Showtanssi
    17:00-17:50
    Laura Kiiskilä
    Dance!
    18:00-18:50
    Laura Kiiskilä
    Bike Basic
    19:00-19:50
    Svetlana Johansson
  • Hatha Yoga på svenska
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    Twerk
    14:00-14:50
    Amanda Mäkimurto
    M-Circuit®
    15:00-15:50
    Jarkko Mäkinen
    Bike Advanced
    16:00-16:50
    Kati Saarinen
    Kuntonyrkkeily
    17:00-17:50
    Roosa Kantola
    RVP på svenska
    18:00-18:50
    Alina Torbunova
    Kehonhuolto in English
    19:00-19:50
    Alina Torbunova
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    Hatha Yoga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Barre Fusion
    16:00-16:50
    Iisa Niemi
    Jazztanssi
    17:00-17:50
    Anniina Ukkonen
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    19:00-20:00
    -
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Siiri Kaarisalo
    Kehonhuolto
    11:00-11:50
    Siiri Kaarisalo
  • Bike Basic
    15:00-15:50
    Iiris Mäntymaa
    HIIT 30
    16:15-16:45
    Tero Haapasalmi
    Syvävenyttely
    17:00-17:50
    Tero Haapasalmi
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Koripallo alkeet naiset
    17:00-18:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    18:30-19:50
    Jarmo Hakulinen
    Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    HIIT 30 + venyttely
    15:00-15:45
    Tero Haapasalmi
    Lentopallo alkeet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
    Salibandy
    20:00-20:50
    -
    Amerikkalainen jalkapallo
    21:00-21:55
    Muu ohjaaja
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Just for fun
    16:00-16:50
    -
    Koripallo naiset
    18:00-18:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Saku Selin
    Koripallo
    18:00-18:50
    -
    Lentopallo
    19:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
  • Outdoor Workout
    16:30-17:30
    Paula Mäkinen
  • Padel
    18:00-19:00
    -
    Padel
    19:00-20:00
    -
  • Porrastreeni
    14:45-15:30
    Tero Haapasalmi
  • Skeittauksen alkeet K
    16:00-16:55
    Muu ohjaaja
    Kamppailulajit tutuksi K
    16:30-18:00
    Muu ohjaaja
    Käsilläseisonta alkeet K
    18:00-18:50
    Kreetta Astala
    Street Workout K
    18:00-19:30
    Muu ohjaaja
    Voimajooga alkeet K
    20:00-21.15
    Jori Laakso
  • Liikkeelle! K
    16:00-17:50
    Anni Toivanen
    Juoksutekniikan alkeet K
    16:00-17:00
    Muu ohjaaja
    Uintitekniikka K
    18:30-20:00
    Anni Toivanen
    Painonnosto alkeet K
    19:30-20:30
    Kalle Koskimäki
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:00-20:50
    Roosa Kantola
  • Pilates alkeet K
    20:00-20:50
    Sarianna Jakobsson
  • Potkunyrkkeily K
    18:00-19:30
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Breakdance K
    12:00-13:00
    Samppa Stenroos