Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Huom! Koronapandemiasta johtuen liikuntamaksuun sisältyvät palvelut ja niiden sisällöt voivat vaihdella. Katso ajantasaiset tiedot palveluista Ajankohtaista-osiosta.

!

Kesäkausi jatkuu 31.8. asti

- Ohjattuja tunteja ja palloiluvuoroja järjestetään 2.5.–19.6. välisenä aikana. Kuntosalit ovat auki koko kesän.
- Aikataulussa olevien vuorojen lisäksi tarjoamme Educariumilla sulkapallo- ja pickleball-vuoroja koko kesän ajan. Näet tarjolla olevat vuorot ajanvarausjärjestelmässä.

Aikataulupoikkeuksia Educariumilla 18.5.–8.6.

- Sulkapallon ja pickleballin pelivuorot on peruttu 18.5.–8.6.
- Educariumin kuntosali on auki 18.5.–8.6. välisenä aikana ainoastaan ma-pe klo 19–22 ja la-su klo 10–22.

Kaikki liikuntavuorot peruttu helatorstaina 26.5.

Kaikki liikuntavuorot on peruttu helatorstaina 26.5. Kuntosalit ovat auki.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Bike Basic
    17:00-17:50
    Henna Eklund
    Padel
    17:00-18:00
    -
    Padel
    18:00-19:00
    -
    Kahvakuula
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Kehonhuolto
    19:00-19.50
    Saara Hallama
  • Barre Fusion
    17:00-17:50
    Iisa Niemi
    Combat
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Beach volley K
    18:00-20:00
    Muu ohjaaja
    DanceFit
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
  • Vinyasa yoga in English
    16:00-16:50
    Eva Díaz Bethencourt
    Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Suunnistus K
    17:30-19:30
    Muu ohjaaja
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    Melonta K
    18:00-20:00
    Muu ohjaaja
  • Reisi-vatsa-peppu
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Parkour
    18:00-19:30
    Ville Leppänen
    Syvävenyttely
    19:00-19:50
    Anna Lilja
  • Body
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Bike Basic
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Hatha Yoga in English
    18:00-18:50
    Eva Díaz Bethencourt
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Henri Kannisto
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Henri Kannisto
  • Hlökunta Kehonhuolto
    16:00-16:50
    Kaisa Rahkala
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Hlökunta Body
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Parkour
    18:00-19:30
    Ville Leppänen
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Dance!
    15:00-15:50
    Hilkka Virmolin
    IisiTreeni
    16:00-16:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates jatko
    17:00-17:50
    Sarianna Jakobsson
    Bike Basic
    18:00-18:50
    Iiris Mäntymaa
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Sarianna Jakobsson
    Ryhtiä rankaan
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Barre Fusion
    15:00-15:50
    Iisa Niemi
    Akrobatia alkeet
    16:00-17:00
    Kati Saarinen
    Bike Iisi 30
    17:15-17:45
    Kati Saarinen
    HipHop
    18:00-18:50
    Anna Juslin
    Voimajooga
    19:00-20:30
    Jori Laakso
  • Ryhtiä rankaan
    15:00-15:50
    Anna Lilja
    Vinyasa yoga in English
    16:00-16:50
    Eva Díaz Bethencourt
    Showtanssi
    17:00-17:50
    Anna Juslin
    IisiTreeni
    18:00-18:50
    Kaisa Rahkala
    Bike Basic
    19:00-19:50
    Svetlana Johansson
  • Hatha Yoga på svenska
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    Twerk
    14:00-14:50
    Amanda Mäkimurto
    M-Circuit®
    15:00-15:50
    Jarkko Mäkinen
    Kuntonyrkkeily
    16:00-16:50
    Roosa Kantola
    Akrobatia alkeet
    17:00-17:50
    Alina Torbunova
    Kehonhuolto in English
    18:00-18:50
    Alina Torbunova
    Bike Advanced
    19:00-20:00
    Saara Hallama
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    Akrobatia alkeet
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Barre Fusion
    16:00-16:50
    Iisa Niemi
    Jazztanssi
    17:00-17:50
    Anniina Ukkonen
    Bike Basic på svenska
    18:00-18:50
    Henna Eklund
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    19:00-20:00
    -
  • Bike Basic
    10:00-10:50
    Siiri Kaarisalo
    Kehonhuolto
    11:00-11:50
    Siiri Kaarisalo
  • Bike Basic
    15:00-15:50
    Henna Eklund
    RVP
    16:00-16:50
    Tero Haapasalmi
    Syvävenyttely
    17:00-17:50
    Tero Haapasalmi
  • Koripallo
    18:00-18:50
    -
  • Lentopallo alkeet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
    Koripallo alkeet naiset
    18:00-18:50
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    19:00-19:50
    Jarmo Hakulinen
  • Salibandy
    19:00-19:50
    -
  • Lentopallo
    18:00-19:50
    -
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
  • Jalkapallo
    15:00-16:00
    -
  • Vannetanssi alkeet K
    20:00-20:50
    Muu ohjaaja
  • Ramppiskeittaus K
    14:00-16:00
    Muu ohjaaja
    Kuntosaliharjoittelun starttikurssi K
    16:00-17:00
    Anni Toivanen
  • Tankotanssi alkeet K
    16:30-17:30
    Muu ohjaaja
    Painonnosto alkeet K
    19:30-20:30
    Kalle Koskimäki
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:00-20:50
    Roosa Kantola
  • Käsipallo K
    16:00-16:50
    Aku Kuusisto
  • Potkunyrkkeily jatko K
    18:00-19:30
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Aikuisbaletti alkeet K
    12:00-13:15
    Iisa Niemi
    Itsepuolustus K
    12:00-13:00
    Muu ohjaaja
  • Pumppi
    16:00-16:50
    Henna Eklund
    Step
    17:00-17:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    DanceFit
    19:00-19:50
    Saara Hallama
    Kehonhuolto
    20:00-20:50
    Saara Hallama
    Salibandy
    21:00-21:50
    -
  • Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Combat
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal alkeet
    20:00-21:20
    Tomi Keipi
  • DanceFit
    16:00-16:50
    Iina Toukonen
    Pumppi
    17:00-17:50
    Iina Toukonen
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Zumba® Step
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Salibandy
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    HIIT 30
    19:15-19:45
    Mari Jaatinen
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Lilja
  • Akrobatia alkeet
    16:00-16:50
    Saara Hallama
    Zumba®
    17:00-17:50
    Mari Sonck
    Pumppi tekniikka + treeni
    18:00-19:00
    Svetlana Johansson
    Lentopallo edistyneet
    19:10-20:50
    Andrii Konopko
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Pumppi
    12:00-12:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Koripallo
    14:00-14:50
    -
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Step & Body
    17:00-17:50
    Marika Kumlander
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Pumppi
    19:00-19:50
    Iiris Mäntymaa
    Futsal
    20:00-21:50
    -