Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Huom! Koronapandemiasta johtuen liikuntamaksuun sisältyvät palvelut ja niiden sisällöt voivat vaihdella. Katso ajantasaiset tiedot palveluista Ajankohtaista-osiosta.

 

!

Kesällä ei ohjattua toimintaa

Kesällä ei järjestetä online-tunteja eikä ohjattuja liikuntavuoroja tai palloilua sisä- tai ulkotiloissa. Koronatilanteen salliessa järjestetään mahdollisesti joitakin erillismaksullisia ulkoliikuntakursseja.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • RVP
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Liikkuvuusharjoittelu
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Combat
    19:00-19:50
    Sanni Ojala
    Pumppi
    20:00-20:50
    Iiris Mäntymaa
    Salibandy
    21:00-21:50
    -
  • HIIT syke 30
    17:15-17:45
    Mari Jaatinen
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    Pumppi tekniikka + treeni
    19:00-20:00
    Svetlana Johansson
    Futsal alkeet
    20:30-21:50
    Tomi Keipi
  • Body
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
    Pumppi
    17:00-17:50
    Iina Ryhtä 
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Zumba® Step
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Step & Body
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Zumba®
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Lilja
  • Liikkuvuusharjoittelu
    16:00-16:50
    Roosa Kantola
    Step
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Pumppi
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Lentopallo edistyneet
    19:00-20:50
    Andrii Konopko
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Combat
    12:00-12:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Pumppi
    13:00-13:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Zumba®
    14:00-14:50
    Mari Sonck
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Mia Toivola
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Mia Toivola
  • Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Iina Ryhtä 
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Parkour
    18:00-19:20
    Ville Leppänen
  • Sulkapallo
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Kehonhuolto
    15:00-15:50
    Anni Toivanen
    Bike Basic på svenska
    16:00-16:50
    Joan Keihäs
    Kuntonyrkkeily
    17:00-17:50
    Joan Keihäs
    IisiTreeni
    18:00-18:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates jatko
    19:00-19:50
    Sarianna Jakobsson
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Sarianna Jakobsson
    FasciaMethod
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Upper Body Workout
    15:00-15:50
    Iina Ryhtä 
    Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Iina Ryhtä 
    YogaLates
    17:00-17:50
    Sanni Zenger
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Henna Lahti
    Voimajooga jatko
    19:15-20:45
    Jori Laakso
  • Bike Basic
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Mage-lår-rumpa
    16:00-16:50
    Alina Torbunova
    Vinyasa Flow
    17:00-17:50
    Ella Poutiainen
    Dance!
    18:00-18:50
    Laura Kiiskilä
    Jazztanssi
    19:00-19:50
    Laura Kiiskilä
  • Hatha Yoga på svenska
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    Power Core
    14:00-14:50
    Jarkko Mäkinen
    FasciaMethod
    15:00-15:50
    Amanda Nousiainen
    Twerk
    16:00-16:50
    Amanda Nousiainen
    Bike Advanced
    17:00-18:00
    Saara Hallama
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Saara Hallama
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Roosa Kantola
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    Ryhtiä rankaan
    14:00-14:50
    Anna Lilja
    Hatha Yoga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    HipHop
    16:00-16:50
    Sanni Ojala
    Barre Fusion
    17:00-17:50
    Iisa Niemi
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    18:00-19:50
    -
  • Bike Basic
    11:00-11:50
    Iiris Mäntymaa
    Kehonhuolto
    12:00-12:50
    Iisa Niemi
  • Yin Yoga
    14:45-15:45
    Kati Saarinen
    Bike Basic
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    Koripallo alkeet naiset
    17:00-18:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    18:30-19:50
    Jarmo Hakulinen
    Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Saku Selin
    Lentopallo alkeet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
    Salibandy
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    Just for fun
    17:00-17:50
    -
    Koripallo
    18:00-18:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Hanna Pihlajamaa
    Salibandy
    18:00-18:50
    -
    Lentopallo
    19:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
    Amerikkalainen jalkapallo
    19:30-20:25
    -
  • Juoksu, helppo 60 min
    17:30-18:30
    Anni Räty
  • Outdoor Workout
    15:30-16:30
    Anni Räty
  • Voimajooga alkeet K
    20:00-21:15
    Jori Laakso
  • Liikkeelle! K
    17:00-18:15
    Anni Toivanen
    Käsilläseisonta alkeet K 
    17:00-17:50
    Kreetta Astala
    Volttikoulu K
    18:00-18:50
    Kreetta Astala
    Uintitekniikka K
    19:15-20:30
    Anni Toivanen
    Uintitekniikka jatko K
    19:15-20:30
    Anni Toivanen
    Kuntonyrkkeily tekniikka K
    20:00-20:50
    Joan Keihäs
  • Soolobachata K
    20:00-20:50
    Anna Tolppa
    Pilates alkeet K
    20:00-20:50
    Sarianna Jakobsson
  • FitSkate-kuntoluistelukurssi K
    14:30-15:15
    Miia Kokko
    Potkunyrkkeily K
    17:00-18:20
    Timo-Juhani Hirvikangas
    Potkunyrkkeily jatko K
    18:30-19:50
    Timo-Juhani Hirvikangas
  • Katutanssit tutuksi K
    13:00-13:50
    Pauliina Latva