Liikunta-aikataulu

CampusSportin liikuntamaksulla saat käyttöösi seuraavat palvelut:

•    Viisi kuntosalia, joista löytyy voimailuun, toiminnalliseen harjoitteluun sekä yleiseen lihaskuntoharjoitteluun sopivat tilat
•    Lähes 100 tuntia ohjattua liikuntaa viikossa kymmenien eri lajien parissa
•    Yli 30 tuntia avoimia palloiluvuoroja, joille ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta

Huom! Koronapandemiasta johtuen liikuntamaksuun sisältyvät palvelut ja niiden sisällöt voivat vaihdella. Katso ajantasaiset tiedot palveluista Ajankohtaista-osiosta.

!

Kesällä ei ohjattua toimintaa

Kesällä ei järjestetä online-tunteja eikä ohjattuja liikuntavuoroja. Kuntosalit ovat käytössä ajanvarauksella.

Sulkapallovuoroja Educariumilla

Järjestämme 11.6.2021 alkaen liikuntamaksun hintaan sisältyviä sulkapallovuoroja Educariumilla. Vuorolle voi osallistua ainoastaan ajanvarauksella. Tarjolla olevat vuorot ovat esillä ainoastaan ajanvaraussivustolla.

Katso haluamasi liikuntapaikan viikkoaikataulu


  • Ma
  • Ti
  • Ke
  • To
  • Pe
  • La
  • Su
  • 7:00
    8:00
    9:00
    10:00
    11:00
    12:00
    13:00
    14:00
    15:00
    16:00
    17:00
    18:00
    19:00
    20:00
    21:00
    22:00
    23:00
  • Golf alkeet K
    10:00-14:00
    Muu ohjaaja
    Frisbeegolf alkeet K
    17:00-20:00
    Muu ohjaaja
    Beach volley alkeet K
    18:00-20:00
    Muu ohjaaja
  • Tennis alkeet K
    19:00-21:30
    Muu ohjaaja
  • RVP
    16:00-16:50
    Svetlana Johansson
    Liikkuvuusharjoittelu
    17:00-17:50
    Saara Hallama
    DanceFit
    18:00-18:50
    Saara Hallama
    Combat
    19:00-19:50
    Sanni Ojala
    Pumppi
    20:00-20:50
    Iiris Mäntymaa
    Salibandy
    21:00-21:50
    -
  • HIIT syke 30
    17:15-17:45
    Mari Jaatinen
    Bodyweight Training
    18:00-18:50
    Mari Jaatinen
    Pumppi tekniikka + treeni
    19:00-20:00
    Svetlana Johansson
    Futsal alkeet
    20:30-21:50
    Tomi Keipi
  • Body
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
    Pumppi
    17:00-17:50
    Iina Ryhtä 
    Just Kick
    18:00-18:50
    Jarkko Mäkinen
    Zumba® Step
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo alkeet
    17:00-17:50
    Mika Laitinen
    Step & Body
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Zumba®
    19:00-19:50
    Mari Sonck
    Syvävenyttely
    20:00-20:50
    Anna Lilja
  • Liikkuvuusharjoittelu
    16:00-16:50
    Roosa Kantola
    Step
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    Pumppi
    18:00-18:50
    Svetlana Johansson
    Lentopallo edistyneet
    19:00-20:50
    Andrii Konopko
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Combat
    12:00-12:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Pumppi
    13:00-13:50
    Pertsa Ylä-Outinen
    Zumba®
    14:00-14:50
    Mari Sonck
    Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Sulkapallo
    18:00-18:50
    -
    Sulkapallo
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo
    11:00-11:50
    -
    Sulkapallo
    12:00-12:50
    -
    Sulkapallo
    13:00-13:50
    -
    Body
    17:00-17:50
    Svetlana Johansson
    DanceFit
    18:00-18:50
    Marika Kumlander
    Flow Harmony
    19:00-19:50
    Marika Kumlander
    Futsal
    20:00-21:50
    -
  • Akrobatia alkeet
    18:00-18:50
    Mia Toivola
    Akrobatia jatko
    19:00-19:50
    Mia Toivola
  • Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Iina Ryhtä 
    Taekwondo
    19:00-20:30
    Jarkko Mäkinen
  • Sulkapallo
    17:00-17:50
    -
    Parkour
    18:00-19:20
    Ville Leppänen
  • Sulkapallo
    16:00-16:50
    -
    Sulkapallo
    20:00-20:50
    -
  • Kehonhuolto
    15:00-15:50
    Anni Toivanen
    Bike Basic på svenska
    16:00-16:50
    Joan Keihäs
    Kuntonyrkkeily
    17:00-17:50
    Joan Keihäs
    IisiTreeni
    18:00-18:50
    Sarianna Jakobsson
    Pilates jatko
    19:00-19:50
    Sarianna Jakobsson
  • Bike Basic
    7:00-7:50
    Sarianna Jakobsson
    FasciaMethod
    8:00-8:50
    Sarianna Jakobsson
    Upper Body Workout
    15:00-15:50
    Iina Ryhtä 
    Ryhtiä rankaan
    16:00-16:50
    Iina Ryhtä 
    YogaLates
    17:00-17:50
    Sanni Zenger
    Bike Advanced
    18:00-19:00
    Henna Lahti
    Voimajooga jatko
    19:15-20:45
    Jori Laakso
  • Bike Basic
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    Mage-lår-rumpa
    16:00-16:50
    Alina Torbunova
    Vinyasa Flow
    17:00-17:50
    Ella Poutiainen
    Dance!
    18:00-18:50
    Laura Kiiskilä
    Jazztanssi
    19:00-19:50
    Laura Kiiskilä
  • Hatha Yoga på svenska
    8:00-8:50
    Ella Poutiainen
    Power Core
    14:00-14:50
    Jarkko Mäkinen
    FasciaMethod
    15:00-15:50
    Amanda Nousiainen
    Twerk
    16:00-16:50
    Amanda Nousiainen
    Bike Advanced
    17:00-18:00
    Saara Hallama
    Bike Iisi 30
    18:15-18:45
    Saara Hallama
    Kuntonyrkkeily
    19:00-19:50
    Roosa Kantola
  • Bike Basic
    8:00-8:50
    Kati Saarinen
    Ryhtiä rankaan
    14:00-14:50
    Anna Lilja
    Hatha Yoga
    15:00-15:50
    Kati Saarinen
    HipHop
    16:00-16:50
    Sanni Ojala
    Barre Fusion
    17:00-17:50
    Iisa Niemi
    Omatoimivuoro Sport Sirkka
    18:00-19:50
    -
  • Bike Basic
    11:00-11:50
    Iiris Mäntymaa
    Kehonhuolto
    12:00-12:50
    Iisa Niemi
  • Yin Yoga
    14:45-15:45
    Kati Saarinen
    Bike Basic
    16:00-16:50
    Iiris Mäntymaa
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    Koripallo alkeet naiset
    17:00-18:20
    Jarmo Hakulinen
    Koripallo alkeet miehet
    18:30-19:50
    Jarmo Hakulinen
    Lentopallo
    20:00-21:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Saku Selin
    Lentopallo alkeet
    18:00-19:50
    Andrii Konopko
    Salibandy
    20:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    CrossTraining
    16:00-16:50
    Anni Räty
    Just for fun
    17:00-17:50
    -
    Koripallo
    18:00-18:50
    -
    Koripallo miehet
    19:00-19:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
    Kahvakuula
    17:00-17:50
    Hanna Pihlajamaa
    Salibandy
    18:00-18:50
    -
    Lentopallo
    19:00-20:50
    -
  • Sulkapallo / pöytätennis
    8:00-8:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    9:00-9:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    10:00-10:50
    -
    Sulkapallo / pöytätennis
    11:00-11:50
    -
  • Vesijumppa
    16:00-16:50
    Muu ohjaaja
    Hlökunta Vesijumppa
    17:00-17:50
    Muu ohjaaja
    Amerikkalainen jalkapallo
    19:30-20:25
    -
  • Juoksu, helppo 60 min
    17:30-18:30
    Anni Räty
  • Outdoor Workout
    15:30-16:30
    Anni Räty