Hyppää sisältöön

Ilmoittaudu pöytätennis-, shakki- ja sählykilpailuihin

Maaliskuussa järjestetään pöytätennis-, shakki- ja sählykilpailut. Ilmoittautuminen näihin lajeihin on alkanut. Kilpailuihin voi osallistua, vaikka ei olisi maksanut CampusSportin liikuntamaksua. Riittää, että on turkulaisen korkeakoulun opiskelija tai henkilökunnan jäsen. Kuka tahansa voi koota joukkueen esimerkiksi omasta kaveriporukasta tai opiskelijajärjestöstä ja lähteä mukaan kisaamaan.

  • Lisätietoja kilpailutoiminnasta löydät Kilpailut-sivulta.
  • Tutustu lajikohtaisiin tietoihin (aikataulu, osallistumismaksu ja viimeinen ilmoittautumispäivä) Lajit-sivulla.
  • Ilmoittaudu kilpailuihin Ilmoittautuminen-sivulla.
  • Otteluohjelmat ja tulokset näet Otteluohjelmat ja tulokset -sivulta.

Kilpailutiedot

Pöytätennis

Aika: 4.3.2026 klo 9-16 välisenä aikana
Paikka: Iskeri (Rehtorinpellonkatu 4, Turku)
Lisätietoja: Pelivälineet voi lainata paikan päältä. Pelataan miesten, naisten ja henkilökunnan kaksinpeli sekä miesten, naisten ja sekanelinpeli. CampusSport Cup -mailapelilaji.
Osallistumismaksu: 10 € / osallistuja / sarja tai 13 € / joukkue /sarja
Viimeinen ilmoittautumispäivä: 15.2.2026

Shakki

Aika: 19.3.2026 klo 17 alkaen. Kilpailujen kesto korkeintaan neljä tuntia.
Paikka: Åbo Akademin tiloissa
Lisätietoja: Peliaika 15 + 15 minuuttia. Yksi peli kestää enintään 30 minuuttia.
Osallistumismaksu: 10 € / osallistuja
Viimeinen ilmoittautumispäivä: 22.2.2026

Sähly

Aika: Arkisin klo 9-16 välisenä aikana 16.3.2026 alkaen. Kilpailujen arvioitu kesto on 3-4 viikkoa.
Paikka: Iskeri (Rehtorinpellonkatu 4, Turku) ja Educarium (Assistentinkatu 5, Turku)
Lisätietoja: Peliaika 2 x 15 min. Pelaajia on kentällä samanaikaisesti kolme. Ei maalivahteja. Pelataan aloittelija-, kilpa-, harraste- ja henkilökuntasarja. CampusSport Cup -joukkuelaji.
Osallistumismaksu: 74 € /joukkue
Viimeinen ilmoittautumispäivä: 1.3.2026